HIP HOP a co to pro nás teda je!

Yo, tak co děláš ty? My teda žijeme Hip Hop již dlouho. Od roku 1988 kdy nás Hip hop objevil a my se ho od té doby držíme a s radostí sdílíme naše zkušenosti, znalosti a oblíbené dílečka. Hip Hop je životní styl, pohled na svět, kritické myšlení a hlavně kultura, která se skládá z několika elementů. Jejích základních elementů je 5 a jsou to MCing/Rap – DJing – Breakdance – Graffiti – Knowledge/Wisdom. Další navazující elementy jsou například Beatbox, Fashion, Street Credit atd.
To že rapuješ ještě neznamená, že jsi Hip Hop. Rozdíl mezi MC a Rapper je obrovský. Zjednodušeně to MC dělá, aby předvedl své skillz jako lyriku, flow a techniku aka BARS. Rapper rapuje pro prachy a s kulturou má jen málo společného. Ne každý Graffiti umělec je Hip Hop a dovolujeme si je rozdělit na Graffiti Writers, kteří jsou většinou Hip Hop a dále Graffiti Artists, kteří se k Hip hopu nehlásí. Pro nás do Hip Hopu nepatří ani styl stencil jako Banksy. Hip Hop DJs mají natrénované skillz narozdíl od většiny jiných DJs mimo rap, kteří se obejdou někdy i s přednahrávkou a tancují na pultě.
Street Dance patří také pod Hip Hop jen když se tancuje/breakuje na rapovou hudbu nebo break beaty. Když tancuje někdo na house, tak přece nepatří pod Hip Hop.
Na závěr si řekneme, že Hip Hop má svá pravidla a určitě nepřekračuje etické a morální meze.

Hip Hop a Rap

DJ PREMIER

Jazz came from the streets, hip-hop came from the streets. It’s just a different language. It’s all borne out of hard times, struggle, and the fight to have equality and things be better.
Read more at https://www.brainyquote.com/topics/hip-hop-quotes