Funk the Juice je Hip Hop skrz na skrz

Myšlenka Funk the Juice v sobě nese poselství sjednotit všechny elementy Hip Hopu na jednom místě. Ta vznikla v hlavě geniálního profesora Johnnyho Headbusty, který je oddaný tomuhle žánru od konce osmdesátých let. Vše začalo v roce 1988, kdy mu bratranec dovezl kazety, na které se poprvé setkal se jmény jako Run DMC, L.L. Cool J a Fat Boys.

Díky našim nabytým skills a zkušenostem se nebojíme organizovat koncerty s tuzemskými i mezinárodními DJs a MCs.

Ve spolupráci s Molotow Praha pořádáme graffiti jamy, kde je spojena láska k hudbě a graffiti kultuře.

Třešničkou na dortu je náš Merch, z kterého si může vybrat opravdu každý. Muži, ženy, i ti nejmenší.

Dalším legendárním počinem z naší kuchyně je vydávání vinylů. Jak jinak než v naší krásné zemi, která je známá nejlepší kvalitou na světě, a to je v Loděnicích.

V roce 2022 FTJ zprostředkoval výrobu vinylových desek legendárních alb od Prago Union (HDP, Dezorient express a V barvách). Samozřejmostí byla produkce limitovaných kousků merche Funk The Juice.

V roce 2022 proběhly tyto akce:

Jarní džem s Prago Union a Funk the Juice DJs v kolaboraci s Freestyle Homies Night.
Buldok Show s Filipem Konvalinkou (Pio Squad, Strejda Filí) a předskokany jménem Non Limit.

Team se rozrostl o webmastera Strejdu Vencu, který je koumák na design a otevření eshopu a rozjela se spolupráce s Terezou Matějíčkovou aka Tamta ohledně nových designů oblečení.

FTJ crew se také rozšíříla o tři vynikající DJs – DJ Loop, DJ Pret a Dj Riwa.

Teď se ale definitivně vrací k mezinárodně laděným akcím ve světě Hip Hopu například s legendárním kalifornským aka severo-mexickým uskupením Delinquent Habits a sága pokračuje.

TĚŠÍME SE NA VÁS NA VŠECH NAŠICH AKCÍCH I NA ESHOPU V NAŠICH BARVÁCH, VÁŠ TEAM FUNK THE JUICE

Funk the juice crew

Johnny Headbustu si Hip Hop našel již v roce 1988, kdy mu bratranec dovezl kazety Hits Now, na kterých byli Run DMC, L.L. Cool J a Fat Boys.
První koncerty v Mnichově byli Hijack z UK, Geto Boys a Cypress Hill/Funkdoobiest/Lords of the Underground, kde vypomáhal jako spoluorganizator.
V roce 1995 v Poděbradech, Praze a Táboře začal organizovat koncerty a party jako promotér a DJ.
Spojil se s legenárním uskupením CHAOZZ a hlavně Dephem a Ba2sem.
Od roku 1999 -2003 pracoval u filmu a v televizi a jednou za čas mixoval na různých party.
V roce 2004 se odstěhoval do Libanonského Beirut, kde vystudoval produkci, režii herců a střih.
V roce 2007 po 3 letech hledání Hip Hopových elementů se odhodlal založit vlastní firmu na organizaci akcí, promotérství, videografii a výrobu oblečení a merche pod jménem Beirut Bandits.
První akce byli Urban Rootz s lokálními DJs, MCs a Graffiti Writers a první mezinárodní akce proběhla v roce 2008 s švédo-českým reggae umělcem jménem General Knas a libanonskím superproducentem a top MC Hamorabi, kterému výkonně produkoval EP Cla6 s francouzským rapperem z Marseille Karimbo.
Produkoval i 2 vlastní videoklipy, Anthem a Change, s projektem Beirut Bandits Crew, 3MC rapujících anglicky, francouzsky a arabsky.
V roce 2009 pod režií Beirut Bandits přivezl k velkému úspěchu : Bostonské stálice Termanology s DJ Deadeye a Statik Selektah. Funk Rapovou skupinou Fareeq El Atrash, B Soldiers, Double A the Preacher Man, DJ Goadman, Deep Cipher Urban Rootz series, Sha3beh series, Hip Hop Slam series, Freestyle battly na ulici, Graffiti Jamy, DJingem a založením a uváděním každotýdenní freestylové open mic serie Hip Hop Essentials 101 s DJs Sotusura a DJ Lethal Skillz.
Od roku 2011-2015 měl vlastní Banditské doupě aka Hip Hopový obchod jménem Da Bandit Bay a pořádal free akce na školách. Nikdy nezapomínat na další generace je krédo naší generace.
V roce 2015 se vrátitl do rodného kraje, kde přejmenoval svou společnost napřed na Funk Bandits, s kterými organizoval DJ party
Rok 2017 se stal rokem Funk the Juice kdy se Johnny začal opět zabývat mezinárodními akcemi, navázal staré kontakty a první akce byla s nezapomenutelným REKSem s Lucky Dicem z Bostonu v klubu FAMU. Reksova Boom Bap Army byl menší festival s 12ti solo umělci, Starrlight, Lateb z Heddshots, Oblivious, Bakari JB,Stevie Sarado, Priest Music, DJ ProStaff, MC Gyver; pak to byl legendární lyrická bestie Ras Kass s Fokisem a Al Tejedou s výborných Shadez of Brooklyn; MDOT s EMS parťáky, Desco a Kore; francouzský Soulkast, kterému předskakoval náš La4 s DJ Lil Rowou a Dzera s DJ Dragonem; Hamorabi si tu pak udělal malou zastávku a zabil show ve třech jazycích; party s DJ Dimitri from Chair;
PO 2 leté odmlce, kdy hrál na akcích jako DJ, zacal spolupracovat Annou D, která se obratem stala brand ambasadorem a parťákem.
Dále se spojil s webmasterem Strejdou Vencou na designu a otevření eshopu a dalsimi cleny FTJ.

Anna se stara o celkovou FTJ agendu a organizaci ohledne pripravy koncertu a zameruje se na FTJ merch aby se k Vam dostala ta nejlepsi kvalita co se materialu tyce a nejlepsiho designu.
Je tajnou zbrani tehle skupiny, Moto: delam zazraky na pockani.

Terka, Tatterka – TAMTA, malá milá často dreadatá kreslířka a kreativec. Rodačka z Budějc žijící v Praze.
Už jako malá si vsude kreslila. V šesté třídě začala místo matiky do sešitu kreslit návrhy na společenské šaty. Původně chtěla jít na módní návrhářku ale nakonec vystudovala Kamenosocharstvi.
Rok učila děti v ateliéru Tvor v Českých Budějovicích : kreativní výtvarku a keramiku, starší základy kamenosochařství s provedením do Ytongu.
Po škole propadla fotografování, a později začala fotit různé hudební akce. Díky tomu se stala členem teamu Reggae.CZ jako fotograf.
Za nedlouho na to se odstěhovala do Prahy. Zde poznala svého přítele Erika – Dj Loopa který ji začal podporovat v kreativní činnosti třeba tak ze ji koupil tetovaci strojek aby mohla rozvíjet další umělecky směr.
V roce 2022 to byl graficky tablet, který otevřel možnost digitálnímu kreslení. V tomto roce se taky setkala s prvními členy Funk the Juice, Anničkou a Headbustou. Dostala nápad jak vylepšit logo a tím začala první spolupráce.
Co se hudby tyče tam je širší zaber. Na střední ulitavala na grunge, klasickým rocku, metalu, numetalu, ale i temnejsi kapely jako třeba Burzum. No a pak hodně na skatepunku. V tomto období taky vznikla její láska ke skateboardingu. Jak sama říká: pouze dusevni A tak se po par letech k této tematice vrátila alespoň přes papír.
Pracuje na své kolekci pod značkou TAMTA se skateovymi motivy protože “když si skejtak tak skejt je základem všeho.” COMING SOON Dalším oblíbeným hudebním žánrem je reggae. Taky proto fotograf pro Reggae.CZ a hlavně má velmi rada tanec. Což vede k dalšímu stylu a to je láska k Drum and bass. No a v neposlední radě hip hop. Ten boom bapovej, oldschoolovej. Proste kvalita v textu i hudbě.
Terka krom digitální kresby ve volném čase,fotografuje, tetuje, vyrábí šperky z pryskyřice, maluje obrazy různými technikami. Oblibena je technika pouring. Její šperky ale i obrazy lze najít v obchodě Bout.CZ
Vse co Terka děla i nedělá lze vidět na IG: tatterka_design_world

Už v roce 2003 mu máma koupila první gramce, aby podpořila jeho lásku k hudbě,kterou zásadně ovlivnil Chaozz.
Následné poznávání zahraničních skupin pevně ukotvilo hip hopové rytmy do paměti na jejichž špici byly N.W.A a Beastie Boys.
Člen někdejších formací Pán & Pán či Str8 Union se postupem času dostával od hraní domácích mejdanů do větších akcí.
Jeho kreativitu míchání hudby pocítilo nespočet klubů napříč republikou a účastnil se i několika festivalů.
Od roku 2011 působil dlouhých 7 let jako party dj a získal několik rezidentních večerů než si plácnul ke spolupráci na projektu Freestyle Homies Night, s kterým brázdí především pražské kluby.
Na jednom z těchto večerů poznal príma partičku říkajíc si Funk The Juice, která si ho vzala pod křídla.
Jeho tajnou zbraní je Boom bap, oldschool Hip hop a Reggae.

Jmeno me je Martin. Jako Dj si rikam RIWA. Hrani se venuji aktivne od 16 let (doma od 14) a zacalo to vsechno v Ceske Lipe v Discoland Vogue
Hornik, kde jsme chodili hrat Hip Hop kazdou stredu hned po skole. Prebral jsem to tam od Dj Mc Acme, ktery se stehoval do Prahy. Dnes je ve skupine Inside Kru a muzete ho videt obcas v Chapeau Rouge.
Moje cesta do Prahy byla v planu a povedlo se. Mohli jste me videt obcas hrat v legendarnim Hip Hopovem klubu Sabotage. Je to uz spoustu let, co jsem experimentoval se stylama hudby jako je House a DNB, ale moji prioritou je, byl a vzdycky bude Hip Hop. Po nekolikaletem vypadku, kdy jsem hledal svou
cestu, se s 11 letou abstinenci vracim zpet a tesim se na spolupraci.

začal hrát koncem roku 2001 díky Djovi Sunnymu, s kterým v té době hrál za Prahou na většině vesnických akcích a diskotékách.
Po šestileté pauze v roce 2009 začal znovu hrát v klubu Českém Brodě, a kde byl i druhým produkčním.
V roce 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 byl residentní Dj v klubu Červ a Chapeau Rouge.
V roce 2011 hrál na Serial Hip Hop Festu, organizoval rocnik 2022 Beer Fest v Prazske Holesovicke trznici a nasledne jsem vedl Food Truck spojeny s kazdodennim kulturnim programem.

Spoluprace s kapelamy a DJs : Snoowgons , Sean Streange , Rest a DJ Fatte , Ti Nikdy label , hral na Zizkovske noci , s Francouskym uskupenim 3.8.0 Paradox ,
nebo Spanelskym Mc Particula Mc’s: Austy /Trutnov/ Zachy /
Praha: Beatlife label / Neznama Identita / SK Prešov/
Dj’s: DJ Watra DJ Dug DJ Machal DJ Dragon DJ Pasha DJ Joffre DJ Backman DJ Ba2s
Styly které hraji : Hip Hop, Rap, Funky, Soul,Reege, Dancehall, Dubstep, Grime, Elektroswing, Swing , Jungle , DnB ,